Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. srpna 2011 vystoupila naše kapela na Woodstocku č. 2 v Horní Řasnici, více: zde. Fotografie z Woodstocku: /zde/.

 

ObrazekByli jsme u toho, když Čuňas přednášel o undergroundu /zde/ .

 

V kapele jsme v neděli 21. 11. 2010 slavili narození potomka. Klávesista Eman se stal ve věku 57 let poprvé otcem a v neděli slavil s celou kapelou přírůstek do rodiny - narození dcery Natálie. Ať ti tvá dcerka, Emane,  dělá jenom samou radost a vyroste z ní šikovná muzikantka, jak si přeješ!!

ObrazekKocovina navštívila koncert Američana Toma Gillama v Morrisnu. Více: zde.


Kocovina v Kocovině /Brnířovská Šlapka 2010/.
Naše kapela zahrála dne 21. 8. 2010 na Woodstocku v Horní Řasnici. Více: zde.

Obrazek
Stoprocentní support kapely Kocovina!
: Dne 14. května 2010 měla v rockovém klubu Morrison hrát plzeňská kapela HARLET. Protože v Mariánkách měla vystupovat poprvé, bylo rozhodnuto, že ji podpoří nějaká místní skupina. Volba padla na KOCOVINU - místní kapelu, která je na ML scéně oblíbena a zavedena. Přišlo však 12 /!/ platících diváků a Kocovina nemohla vystoupit pro zdravotní indispozice jednoho z našich muzikantů. Nevadí, jedním neúspěchem se nehodláme odradit a v budoucnu nadále chceme podporovat jiné kapely!!

Chrápání Forte fortissimo /od Jirky/: Kocovina se v březnu zúčastnila turné do Východních Čech do Libic nad Cidlinou /viz Obrazekfotogalerie/, zahrála si zde v hospodě U Bambuchů. Osud zde svedl 4 muzikanty naší kapely do jedné kuchyně kamaráda Franty, kde společně přespali. Saxofonista když usínal, přemýšlel: Hlavně brzy usnout, abych neslyšel to hrozné Jirkovo chrápání, kterým se proslavil již před dvěma lety v Brnířově! Bohužel, pozdě... Ihned po našem ulehnutíi se začala kuchyně otřásat hroznými detonačními zvuky - to Jirka začal svůj koncert!  Že já blbec odmítl od hostinského Ládi tu osmou slivovici! Takhle trapně střízlivej všechno slyšet a neusnout! Jirka totiž neponechal nic náhodě a jako správný muzikant potrénoval a přitvrdil. Jeho chrápání bylo rezonující forte fortissimo, že jsme se až divili, že se nezadusil - připomínal divoká prasata na bukvicích! Aspoň že ráno, když se probudil sebekriticky  prohlásil : Ten rychtář, ten mi teda zrychtoval! /pili jsme místní desítku rychtáře/. A tak jsme mu zase jako vždycky odpustili... Popis obrázku: Na fotce dva muzikanti z Kocoviny vypadají skoro stejně - čepice, brýle, dlouhé vlasy, zarostlé tváře -  jediný rozdíl je ve způsobu spaní - zatímco ten nalevo jemně oddychuje, ten napravo chrápe jako to prase! 

 

 

ObrazekTo není o kocovině, to je o deliriu!

Pravdivá reportáž z Brnířovské šlapky 2008.

Velice dobře se zapsal do kapely náš klávesák Eman! Po celovečerní konzumaci různých druhů alkoholických nápojů na zábavě i po zábavě v pět hodin ráno zkonstatoval, že už nepůjde spát. Půjdu si na pumpu koupit cigarety! prohlásil Eman a od výčepní Haničky si nechal vysvětlit cestu do 3 km vzdálené Kdyně.

Dále vypráví saxofonista skupiny: Mysleli jsme si, že blafuje a tak jsme šli spát. V půl osmé mi už budil klávesák, který se v té době skutečně vrátil z Kdyně a kouřil jako Turek.: Vstávej, nemám si s kým povídat ! Tak jsem vstal a dvě hodiny jsme spolu probírali naší budoucí hudební spolupráci. Bubeník zmožen vysokým tempem zábavy /více v sekci fotogalerie -Brnířovská šlapka 2008/ se nám opil! Na tom by ještě nebylo nic tak zajímavého, na našich zábavách se to stává celkem pravidelně. Horší věc byla, že jsme ho ráno nemohli najít! Asi bychom nehledali tak intenzivně, ale vzpomněli jsme si, že je vlastně náš řidič, má klíče od vozidla a my jsme chtěli balit aparaturu. Po dvouhodinovém hledání si náš kapelník všiml, že ze zastlané hromady dek a povlečení vycházejí podivné zvuky. Zdálo se, že je uvnitř přikryté divoké prase nebo chycený jezevec. Odkryl tedy spacák, deku, povlečení, laintuch a přehoz, kterými bylo to zvíře přikryté a on to bubeník! Neochotně vstal a 15 minut bezradně hledal obal od spacáku. Pak se připotácel se do stanu, kde zatím Eman nervózně přešlapoval a nadával. Když klávesák uviděl zmoženého bubeníka, řekl mu: Teda Martine, ty taková kostra kocoviny a takhle se zřídit! já si myslel, že když budu hrát v Kocovině, tak to bude o kocovině, ale tohleto je už o deliriu!

 

 

 

Začátkem května 2008 tragicky zahynul skladatel, zpěvák a kytarista František Sahula,Obrazek bývalý člen a spolupracovník kapely Tři Sestry. Kocovina hraje jeho písničku Stejně mi nedokážou nic. Článek: zde.

 

 

 

 

ObrazekKlávesy v Kocovině: Naše kapela přijala nového klávesistu. Martin Němec kontaktoval bývalého rockera Emana Laffara a nabídl mu možnost zahrát si v Kocovině a světe div se! - Eman nabídku přijal. V současné době s ním nacvičujeme náš repertoár a rýsuje se zajímavá spolupráce, plni elánu se pouštíme do nové práce! Eman je bratrem Cícy /Libora Laffara/, pro kterého hrajeme vždy v červenci zábavu na počest jeho památky. Eman byl v minulosti členem několika známých rockových skupin, např. Premiér, ale to si musím ještě ověřit.

 

 

Jak dopadl konkurz: Na zábavě v hospodě U Lípy v Klimentově slavila 16. února 2007 naše kapela roční výročí provozu hospody. Při této příležitosti se představil náš nový kytarista Franta Miko a zaujal procítěnou hrou na kytaru a čistým zpěvem. Ve skladbách V dáli někde svítá a Jasná zpráva oživil nejisté vokály našich zpěváků. Franta bude posilou, to už je jasné. Nahradil zakládajícího člena Kocoviny Roberta Krapfa, který skončil z rodinných důvodů. Na místo kytaristy vypsala kapela konkurz, který Franta  vyhrál z 23 uchazečů! Předsedu poroty Jiřího Fáměru přesvědčil interpretací písničky Slzy tvý mámy šedivý, předseda po prvních tónech skladby zvedl oči ze svých poznámek, sundal brýle, otřel si orosené oči , zamnul se na nose  a řekl: Tohohle beru! 

 

Frantovo dovednosti: Franta prokázal také jisté technické dovednosti při sestavování aparatury. Stalo se to takto:  Saxofonista Martin Vlasák sice řídí pedagogický proces na základní škole, ale pokulhává v řešení základních praktických  otázek, spojených s životem hudebníka. Koupil si totiž nový stojan a pokládal do něj saxofon naležato. Pak se divil, že ujíždí po podlaze a nadával, že v dnešní době nedovedou vyrobit pořádnou věc. Do řešení problému se marně zapojili také ostatní muzikanti, až přišel Franta a řekl: A kluci nemá to bejt takhle? saxofon obrátil a dal nastojato. Nástroj držel!! Teda Franto, ty si dobrej! chválili ho všichni. A to nejsem saxofonista! odpověděl skromně Franta a zapálil si cigaretu. Inu, nový kytarista měl prostě v kapele široké uplatnění!            

 

 

ObrazekTichá vzpomínka: Řady návštěvníků našich zábav navždy opustil Skippy /Jirka Dedera/ z Plané. Byl jako my všichni - měl rád rockovou muziku, bigbeat a zábavy. Rád slézal vysoké hory /Matterhorn/ a sbíral mince. Odešel náhle a překvapivě, byl kamarádský a měl dobré srdce. Rozloučení s ním se konalo 26. října v Plané u Mariánských Lázních.

 

 Naší zkoušku navštívil Standa Kopejtko z kapelyObrazek Stan and Tony Revival, aby nám poskytl nezištnou pomoc. Našemu kapelníkovi Jirkovi Fáměrovi totiž pomohl s anglickou výslovností textu v naší nové písničce Light My Fire od Doors, kterou jsme začali zkoušet. Standa byl ochotný a vstřícný a za tento přístup právem obdržel od Kocoviny volnou vstupenky na všechny naše zábavy do konce roku 2008. Kocovina dovede ocenit ochotu kolegů muzikantů! Na fotografii je zobrazen tento rockový bard s kytarou!

 

Obrazek

Naši géniové: Na obrázku vlevo jsou zobrazeny dvě osobnosti: Albert Einstein - tvůrce teorie relativity a jeho žák Jiří Fáměra, který teorii relativity aktivně provozuje především v hudebním světě. Všimněte si podobnosti účesů a gest!

Abiturientský večírek . Dne 19. května 2007 jsme hráli na abiturientským večírku Hotelové školy po 20-letech. Byla to pro nás první zkušenost s akcemi tohoto typu, které jsou pro muzikanty velmi náročné,Obrazek protože musí plnit specifické požadavky publika /např. vyškrtněte Brutusy, nebo - hrajte Smoke on The Water od Párplů, nebo - teď dejte něco romantického/Obrazek spojené s ochutnávkami gastronomických specialit /po kterých někteří členové chytli větry/ a pití prazdroje po třetinkách /frekvence odběru byly vysoká vzhledem k malému obsahu sklenic/. Jestli jsme se osvědčili, to muselo potvrdit publikum, ve kterém se vyskytoval i bývalý dýdžej nynějšíředitel školy Jirka Chum. Zdálo se nám, že se jeho postava pohybuje svižně a do rytmu, tak myslíme, že jsme prorazili.Příště si klidně můžeme dovolit dělat hudební kulisu např. na podnikové párty, protože všichni muzikanti /kromě valské větve/ zvládli i konzumaci marinovaného lososa s hořčičnou omáčkou /foto/. .

Fanynčina výpomoc: Kapela Kocovina chce poděkovat své neznámé fanynce /nášObrazek fotograf ji zachytil na fotografii vpravo/. Tato dívka na vystoupení v Morrisnu 2. 12. 2006 si všimla momentální indispozice našeho zpěváka Jirky Fáměry /vypil několik paňáků, rozsypal si na zem své texty a nemohl je sesbírat/, přiskočila k němu a se slovy: Ty jsi ale Truhlíček, viď? mu nezištně začala pomáhat. Patří ji za to velký dík.

.............

 

 

 


 

 

 

 

Náruživý kuřák: ObrazekNáš basák Kuba se dostal na Slavnostech ve Staré Vodě do prekérní situace, počítal, že si koupí cigarety na místě zábavy a jaké bylo jeho překvapení, když na hřišti ani v místní hospodě neměli ani tabáček! Okamžitě ho polil studený pot, hrozilo jeho delirium tremens a následné přerušení oslav – náš basák je náruživý kuřák /60-70 cigaret za večer není problém/. Naštěstí žijeme v éře mobilních telefonů, ihned informoval své subdodavatele a do 20 minut se mu sešlo potřebných 5 – 6 krabiček a zábava mohla začít!Obrazek

 

Správně nasadit: Muchomůrky bílé se jmenuje jedna z oblíbených mykologických pochoutek a také jedna z písní Garáže, kterou hraje Kocovina. Ve Staré Vodě se stala při její interpretaci zvláštní situace: jediný saxofonista začal správně v D-dur tónině a celá kapela byla v G-dur. Basák Kuba se hned podíval na Roberta co to vyvádí, ale ten pro jistotu radši nehrál!

Obrazek

Zvukař Kuba: Basák Kuba Kubíček se stal zvukařem, kromě zvučení akcí Stan a Tony Revivalu ozvučil jednu nejmenovanou akci týkající se výstavy koček. Tato jeho zkušenost výrazným způsobem obohatila zvuk kapely, který se stal méně undergroundovým... Jeho nejnovějším kouskem bylo vypnutí hlavního vypínače aparatury na zábavě revivalu ve Startu. Kapela ztichla, tanečníci pískali, Tonda odklepal nový začátek a hrálo se dál...

Pravda o Robertovi: Robert Krapf opustil naši kapelu dne 16. února 2007 na zábavě U Lípy v Klimentově! Oficiální důvod byl nedostatek času, ty neoficiální se šuškají po kapele a v zákulisí. Nechceme pouštět nezaručené fámy, proto dodáváme jenom ověřenou informaci, že rodinu rušilo časté cvičení na kytaru, které prováděl v kuchyni v době seriálu Rodinná pouta. Až jednoho dne prostě manželce došla trpělivost a řekla dost! A fanynky teď pro tebe smutně pláčou, Roberte! Pláče Janička, truchlí Boženka, v depresi je Růženka, smutná je Jitka, brečí Naďa, naříká Renata, všichni pro svého idola- gentlemana rockové kytary! Na fotce dole pózuje náš bývalý kytarista se svojí novou kytarou gibson na zábavě ve Svojšíně. /Více informace o loučení s Robertem v článku Personální výměna/.

 

Obrazek

Loučení s tatínkem: Baskytaristu Kubu jeho děti /Bára a Elina/ před odjezdem na koncertní šňůru vyprovázejí se slovy : "Konečně bude doma klid"....

 

 

 

 

Obrazek